Jak stworzyć coś co przetrwa pokolenia?

maszyna do kawyMaszyna nazywa się Steampunk. Po 4 latach badań i 10 prototypach mogło zostać złożone w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Maszyna ta składa się ze stali nierdzewnej i kwarcu z czterem eleganckimi szklanymi komorami. Kłęb pary są uwalniane ze szklanych komór, grzejąc wodę do parzenia czterech oddzielnych filiżanek kawy. Kiedy temperatura wzrasta, Steampunk używa tłoku żeby dodać świeżo zmieloną kawe do każdej komory. Kiedy woda osiągnie odpowiednią temperaturę, wypuszcza zmieloną kawę czego rezultatem jest filiżanką czarnej kawy, tak wyborna że mogłaby być analizowana przez najlepszych znawców kawy.

Ta maszyna może być również obsługiwana przez praktycznie wszystkich dzięki tabletowi Google Nexus 7, który jest jego istotą, będąc zarówno systemem operacyjnym Steampunk i bezprzewodowym dostępem do internetu. Przez swój interfejs każdy barista może mieć dostęp do przepisów innych użytkowników Steapmunk i dowiedzieć się ile wody dodać do parzenia konkretnych fasolek, w jakiej temperaturze to robić i na jaki czas namaczać. ” To fizyka i chemia, ale koniec końców lubie myśleć o naszej maszynie jak o pianiście” powiedział Bombeck. ” Może być grane przez eksperta ale też przez każdego kto chcę grać jakby był ekspertem ”

W 2012, Steampunk wygrało Nagrodę Najlepszego Produktu według Specjalnego Amerykańskiego Stowarzyszenie Kawy organizowanego corocznie. Od tego czasu, firma Bombeck’a, Alpha Dominche, sprzedała Steampunks do ponad 400 kawiarnii co mogło kosztować około 16.000$ za maszynę. To najbardziej popularny sektor rynku w Południowej Korei i Chinach, ale to też znak że zaczyna być to dominującym trendem – i gdzie Bombeck ma nadzieje, że się to znajdzie – że Whole Foods zakupi Steampunk do swoich kawiarni. Oznacza to, że kawa z najwyższych półek będzie teraz parzona w supermarketach, gdzie ludzie kupują pastę do zębów i płatki a ludzie, którzy ją podają mogą spokojnie być pracownikami delikatesów. ” Ludzie parzący kawę w Whole Foos nie są baristami z zawodu” mówi Bombeck. ” Ale będą podawać kawę tak jakby nimi byli.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>